14 kwietnia 2024

Zawsze w okolicy, gdy potrzebna jest pomoc drogowa …

1 min read

Wrocław w sezonie letnim przeżywa oblężenie turystów, toteż ilość aut wzrasta w sposób niesamowicie dynamiczny. Proporcjonalnie rośnie więc prawdopodobieństwo zaistnienia wypadku, stłuczki czy jakiegokolwiek innego wydarzenia, gdzie potrzebna jest laweta Wrocław.

Typowym powodem wzywania lawety jest stłuczka lub wypadek, po którym bezpieczny powrót do domu jest niemożliwy. Należy podkreślić, iż laweta jest w stanie zabrać pojazd z dowolnym rodzajem uszkodzeń – może nawet nie mieć kilku kół, to bez znaczenia. Zawsze w przypadku stłuczki uniemożliwiającej normalną jazdę konieczny jest telefon do pomocy drogowej z Wrocławia. Można dzwonić także z innych miejsc poza Wrocławiem.

Nie ma znaczenia stan techniczny, wiek czy rozmiar auta. Laweta zabierze nawet uszkodzone auto dostawcze, należy oczywiście przed przyjazdem poinformować o rozmiarze unieruchomionego samochodu. Podczas przekazywania zgłoszenia musimy podać także miejsce, w którym musi pojawić się laweta.

Inne usługi, które zdolna jest świadczyć pomoc drogowa to przywiezienie dodatkowej ilości paliwa. Jest to usługa przydatna podczas powrotów z wesel, kiedy telefon do znajomych jest niemożliwy z racji późnej pory, a najbliższa stacja benzynowa znajduje się bardzo daleko od unieruchomionego auta. Jeszcze inna usługa to odpalanie silnika z kabli – popularna zwłaszcza zimą, gdy akumulatory nagminnie odmawiają posłuszeństwa. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy Wrocławia i okolic mogą spać spokojnie.