18 lipca 2024

Jak czyścić kokpit w samochodzie?

1 min read

pixabay.com/rhysadams

Kokpit odnosi się do obszaru, w którym uruchamiasz swój samochód i prowadzisz go. Niektóre samochody mają zdejmowany panel z drewna lub tworzywa sztucznego, który pokrywa ten obszar. Kokpity są narażone na brud, kurz i zanieczyszczenia podczas codziennego użytkowania. Kokpit musi być regularnie czyszczony, aby utrzymać go w dobrym stanie.

Kokpit należy czyścić wyłącznie środkami pielęgnacyjnymi, które są przeznaczone do czyszczenia. Takie produkty występują w różnych formach – płynów, proszków i chusteczek. Wybór środka zależy od rodzaju posiadanej powierzchni kokpitu – czy jest ona wykonana z tkaniny, czy z twardego tworzywa sztucznego. Kokpit można również wyczyścić za pomocą miękkiej szmatki zwilżonej wodą i delikatnym mydłem. Kurz z powierzchni kokpitu można również usunąć za pomocą suszarki ustawionej na niską temperaturę.

Do wyczyszczenia przedniej szyby samochodu potrzebna będzie czysta szmatka i środek do czyszczenia szyb. Nałóż środek do czyszczenia szkła na szybę za pomocą szmatki, a następnie wytrzyj środek za pomocą innej szmatki zwilżonej czystą wodą.

Więcej porad znajdziesz na stronie automission.pl