18 lipca 2024

Rolety screen – czemu warto sięgnąć po pionowe markizy?

2 min read

 

Duże przeszklenia budynków są obecnie bardzo modne. Nie zmienia to jednak tego, że mogą okazać się też znacznie bardziej kłopotliwe niż klasyczne, mniejsze okna. Ich przesłonięcie, aby nie pozwalały dostawać się do wnętrza zbyt wielkiej ilości światła i gorąca, może być prawdziwym wyzwaniem. I tu właśnie z pomocą przychodzą rolety screen.

 

Skuteczna osłona

Dzięki temu, iż markizy pionowe instalowane są na zewnątrz budynku, sprawdzają się znacznie lepiej niż rolety wewnętrzne w ochronie przed nadmiarem słońca i gorąca. Jak udowodniła firma Fakro, są nawet ośmiokrotnie skuteczniejsze i pozwalają na obniżenie temperatury o około 10 stopni w stosunku do otoczenia. Wszystkie te statystyki przedstawia strona: https://roletycross.pl/realizacje/oferta-rolety-screen/.

 

Mniejsze wydatki na klimatyzację

Słabiej nagrzewające się pomieszczenia to mniejsze wydatki na klimatyzację. Jest to szczególnie ważne w biurowcach, w których duża ilość osób i urządzeń generuje dodatkowe ciepło. Każde ograniczenie jego dostawania się do siedziby sprawi, że temperatura będzie bardziej przyjemna nawet bez klimatyzacji – a jeśli zdecydujesz się ją włączyć, po prostu wybierzesz słabszy program i zapłacisz mniej.

 

Przezierna tkanina

Zasłonięte okna i widoczny widok za oknem? Tak, to możliwe za sprawą rolet screen, które mają przezierny materiał. Dzięki temu nawet po ich opuszczeniu każdy w twoim przedsiębiorstwie będzie mógł wyglądać przez okno bez ich otwierania. To wygodne i proste rozwiązanie, które ogranicza ilość manewrów przy rolecie i odznacza się wysoką funkcjonalnością.