21 maja 2024

Problemy z pralką

2 min read

 Większość problemów z pralką można naprawić bez konieczności wzywania serwisanta. W tym artykule przedstawimy Ci kilka najczęstszych problemów i sposoby ich rozwiązania.

Problem: Pralka nie miesza się ani nie wiruje

Rozwiązanie: Sprawdź poziom wody w wannie, a następnie sprawdź przełącznik pokrywy. Jeśli oba te elementy działają, sprawdź wyłącznik automatyczny lub skrzynkę bezpieczników w swoim domu. Jeśli to nie zadziała, sprawdź czy przewód zasilający nie jest przerwany. Jeśli nadal nie masz szczęścia, wezwij serwisanta.

Problem: Z pralki wycieka woda

Rozwiązanie: Sprawdź wąż spustowy pod kątem zagięć i zatkania. Jeśli nie ma żadnych zatorów, zresetuj poziom wody, wyłączając pralkę i wyjmując przełącznik pokrywy (znajdujący się na górze pokrywy) i resetując go w oryginalnej pozycji, naciskając na niego długopisem lub ołówkiem, aż usłyszysz dźwięk kliknięcia (oznacza to, że został zresetowany). Następnie uruchom ponownie myjkę i sprawdź, czy przestanie wyciekać woda z jej podstawy. Jeśli nie, natychmiast wezwij serwisanta!

Problem: Twoje ubrania po wypraniu są nadal brudne

Rozwiązanie: Sprawdź, czy wszystkie ubrania są prane w gorącej wodzie z odpowiednią ilością detergentu, aby dokładnie je wyczyścić (jeśli nie są. Dodaj więcej). Dodanie zbyt dużo płynu może również powodować problemy, a także niewłaściwe ułożenie ubrań (dlatego mieszanie ich jest tak ważne!). Sprawdzenie filtra i komina czyszczącego również może pomóc w zapobieganiu temu problemowi. Jeśli masz dalsze problemy, wezwij serwisanta. http://naprawa-pralki-szybko.pl/