21 maja 2024

Jak urządzić małą kawalerkę?

2 min read

pixabay.com/ErikaWittlieb

Jeśli mieszkasz w kawalerce, być może zmagasz się ze znalezieniem sposobów na wykorzystanie przestrzeni bez poczucia klaustrofobii. Kwota czynszu, którą płacisz miesięcznie za ten mały pokój, musi wydawać się stratą, gdy zastanawiasz się, jak przekształcić go w przestrzeń do życia. Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest to, że istnieje wiele sposobów na to, aby malutki pokój wydawał się większy. Jednym ze sposobów jest naturalne oświetlenie poprzez otwarcie żaluzji w ciągu dnia i dodanie lamp w nocy. Innym sposobem jest sprawienie, by pokój wydawał się większy dzięki zastosowaniu luster, które odbijają światło przez ściany.

Następny krok jest robienie skutecznej  przestrzeni, która może być wyzwaniem w taki małym terenie. Wykorzystaj każdy centymetr swoich ścian – powieś na nich półki i zasłony. Nie zapominaj również o całej przestrzeni nad głową! Wykorzystaj ją do dodania półek i powieszenia dekoracji lub opraw oświetleniowych, a także luster.

Świetna wskazówka dotycząca poruszania się w mieszkaniu, to nie mieć zbyt wielu mebli w jednym miejscu; to tylko sprawi, że pokoje będą wyglądały na mniejsze niż są w rzeczywistości. Najważniejsze meble powinny być umieszczone tam, gdzie mogą być używane często i wygodnie bez utrudniania przepływu ruchu. Wreszcie, pamiętaj, że podczas dekorowania, mniej znaczy więcej.

Więcej porad znajdziesz na stronie dladomatora.pl