1 marca 2024

PROJEKTOWANIE BIM – DOBÓR OPROGRAMOWANIA

2 min read

BIM to technologia, która w ostatnim czasie zrewolucjonizowała branżę budowlaną i architektoniczną. Modelowanie informacji o budynku i tworzenie cyfrowego zapisu odnośnie wszystkich danych, jakie są istotne w przypadku danego obiektu pozwoliło na przearanżowanie pracy projektantów i konstruktorów na taką, w której wizualizacja 3D jest dopiero punktem wyjścia do dalszej pracy. Takie innowacyjne podejście pozwala na uczestnictwo i pracę w projekcie przez wszystkich uczestników projektu w czasie rzeczywistym. Projektowanie BIM – aby mogło przynieść wymierne korzyści i zaplanowaną pierwotnie optymalizację kosztów i czasu pracy – wymaga odpowiedniego oprogramowania.

ProtaStructure https://www.protabim.pl/ to innowacyjne narzędzie BIM dla konstruktorów do tworzenia modeli, wykonywania analiz oraz szybkiego i precyzyjnego projektowania budynków. Z jednego, centralnego modelu możesz porównywać różne warianty, automatyzować konstrukcje stalowe i żelbetowe, redukując tym samym czas tworzenia i zwiększając zyski. Wykorzystaj zintegrowane, zaawansowane funkcje i narzędzia w tym pogrupowane elementy, analizę 3D z użyciem MES, etapowanie przy tworzeniu konstrukcji, analizę sejsmiczną, tworzenie fundamentów i analizę ścinania, by jeszcze szybciej tworzyć raporty.

Dzięki inteligentnym narzędziom BIM możesz płynnie koordynować współpracę z architektami i inwestorami, a także łatwo zarządzać zmianą w obrębie projektu. Twórz wysokiej jakości rysunki i dokumentacje, używając narzędzi ProtaStructure, ProtaDetails i ProtaSteel.

Możliwość przechowywania dokumentacji związanej z realizacją w jednym miejscu, zamiast wynajmowania jak dotychczas drogich powierzchni archiwalnych, to ogromne udogodnienie, które pozwala na sprawdzanie wszystkich interesujących nas aspektów pracy zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Taka zmiana w podejściu do realizacji to ogromne udogodnienie, które pozytywnie wpływa na oszczędności finansowe i optymalizację czasu pracy.

Prota to narzędzie poza standardowymi walorami, jakimi jest dostęp co w pełni profesjonalnego narzędzia w dobrej cenie – daje też użytkownikom możliwość sprawnej komunikacji. Wykorzystanie podejścia opartego na BIM otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe i nieznane do tej pory możliwości, które korzystnie wpływają na ich rozwój i wykorzystanie potencjału.