15 czerwca 2024

PROGRAM DO PROJEKTOWANIA BIM

2 min read

Modelowanie budynku za pomocą technologii BIM stało się zdecydowanie prostsze, a same projekty powstają w dużo bardziej usystematyzowany sposób. Wielopoziomowe podejście do realizacji daje możliwość współpracy ze specjalistami wszystkich dziedzin na wszystkich etapach tworzenia budynku. Projektowanie BIM jest niezwykle pomocne na etapie rozmów z inwestorem, kiedy jak najbardziej obrazowe przedstawienie ostatecznej wizji projektu może zadecydować o tym, czy podejmie on decyzję o realizacji danej inwestycji. Wszelkie nieporozumienia, jakie mogłyby wyniknąć na linii wykonawca inwestor są rozstrzygane już na etapie koncepcyjnym, co sprawia, że ostateczny wygląd i funkcjonalność budynku mają szansę być jak najbardziej zgodne z wyobrażeniem obu stron.

Odpowiedni program, czyli jaki?

Zakup odpowiedniego programu jest niezwykle ważną kwestią, która rzutować będzie na powodzenie dalszych projektów. Warto skupić się na tym, aby program był wielofunkcyjny i wykorzystywał potencjał modelowania BIM. W zależności od specyfiki pracy, każdy będzie oczekiwał od programu czegoś innego. Przejście od modelowania 2D do projektowania 3D wymaga zmiany nastawiania do tworzenia projektów. Projektowanie architektury i konstrukcji w jednym programie powinno być standardem.

Allplan będzie odpowiedni dla każdego architekta, konstruktora, a także przedstawiciela branży budowlanej. Modelowanie BIM odbywa się w nim przy użyciu wszystkich, nawet najbardziej zaawansowanych opcji, co w efekcie pozwala na tworzenie efektywnych projektów w szybkim tempie. Jest to program polecany do konstrukcji, którego wielowymiarowe zastosowanie pozwala na opracowywanie najlepszych rozwiązań, które znajdą uznanie wśród klientów i inwestorów, dając swoim użytkownikom szerokie możliwości rozwoju.