18 lipca 2024

PROFESJONALNY PROGRAM ARCHITEKTONICZNY

2 min read

Często słyszy się wyrażenie, że dana pracownia czy studio architektoniczne musi być wyposażone w profesjonalny program architektoniczny. Oczywiście ciężko byłoby się nie zgodzić z tym twierdzeniem, ponieważ w dynamicznie rozwijającym się świecie przykładamy ogromną wagę do tego, aby świadczone przez nas usługi mogły zostać określone mianem profesjonalnych.

Profesjonalny program architektoniczny powinien przede wszystkim optymalizować czas pracy, jaki poświęcamy na dany projekt, a także pozwalać nam na zmniejszenie nakładu kosztów, jakie moglibyśmy ponieść „nadprogramowo”. Aktualnie praktycznie wszystkie programy, które służą architektom w ich codziennej pracy są kompatybilne z BIM czyli technologią modelowania informacji o budynku, a inaczej – możliwością stworzenia cyfrowego zbioru wszystkich danych odnośnie danego elementu, który następnie można będzie dowolnie przekształcać i modelować.

ARCHLine.XP to oprogramowanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród wciąż rosnącego grona zadowolonych użytkowników. Jest to oprogramowanie służące do projektowania architektonicznego BIM, obejmujące funkcje do projektowania wnętrz. Rozwiązanie to oferuje łatwe do opanowania i użytkowania oprogramowanie CAD/BIM, dodatkowo gwarantując atrakcyjną oraz przejrzystą politykę cenową. Możliwość użytkowania programu na zasadzie wykupienia licencji wieczystej zamiast miesięcznej subskrypcji to jedna z cech, która daje producentom oprogramowania znaczną przewagę nad konkurencją.

Intuicyjny pasek narzędzi sprawia, że minimalizujemy ilość czasu potrzebnego na odnalezienie interesujących nas funkcji. Brak konieczności uczenia się nowych skrótów, które nie zawsze są intuicyjne pozwala poświęcić dużo więcej czasu na właściwe wykonywania projektów. To właśnie ten element sprawia, że ARCHLine.XP uznać możemy za w pełni profesjonalny program architektoniczny. Producenci oprogramowania zadbali też o to, aby każdy użytkowników, który ma jakiekolwiek problemy technicznej – od razu mógł dostać potrzebną pomoc i wsparcie.