14 kwietnia 2024

ANALIZA KONSTRUKCJI BUDOWLANYCH I KONSTRUKCJE STALOWE MOSTOWE

2 min read

Program SCIA to zintegrowane narzędzie do analizy wielomateriałowej konstrukcji i projektowania wszystkich rodzajów obiektów budowlanych. Obliczenia, analiza konstrukcji budowlanych, czy modelowane konstrukcje stalowe mostowe – to wszystko i jeszcze więcej możliwe jest w tym wszechstronnym, wielowymiarowym narzędziu.

Zaawansowana analiza konstrukcji budowlanych jest możliwa dzięki szybkiemu i niezawodnemu silnikowi obliczeniowemu z automatyczną generacją siatki elementów skończonych dla dowolnej geometrii. Program SCIA to narzędzie, które umożliwia skuteczną analizę MES, zarówno na poziomie fazy konstrukcyjnej, jak i przy obliczeniach nieliniowych i dynamicznych.

Szeroki zakres funkcji, jaki prezentuje program SCIA sprawia, że to narzędzie odpowiednie do wszelkiego rodzaju obiektów. Umożliwia projektowanie biurowców, obiektów przemysłowych, a także konstrukcje stalowe mostowe. Wszystko to w łatwym w obsłudze środowisku.

Program został od podstaw stworzony tak, aby wpasować się w panującą obecnie ideę współpracy interdyscyplinarnej – mowa oczywiście o BIM (budowaniu informacji o budownictwie). SCIA Engineer integruje proces modelowania, analizę elementów zbudowanych z dowolnego materiału, a także projektowanie i sprawdzanie konstrukcji.

Narzędzie pozwala także wygenerować kompletną dokumentację wraz z jej bieżącymi aktualizacjami. Dzięki wszechstronności programu użytkownicy uczą się obsługi tylko jednego środowiska, oszczędzając tym samym czas i pieniądze. Jedna aplikacja daje natychmiastowy dostęp do funkcji związanych z każdą fazą projektowania.

Przekonaj się o tym samodzielnie, pobierając bezpłatną (30-dniową) wersję demonstracyjną nowoczesnego rozwiązania. Wykonane przez siebie testy zawsze pokazują szerszy kontekst użycia narzędzia niż wyłączne czytanie na temat projektowania w danym środowisku pracy. Demo dostępne jest na stronie polskiego dystrybutora, aby je pobrać wystarczy wypełnić krótki formularz. Nie zwlekaj, poznaj nowoczesne narzędzie już dziś!