14 kwietnia 2024

Platformy rowerowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

2 min read

Rowery możemy samochodem przewozić na bardzo wiele sposobów. Niektórzy się decydują na ich transport w bagażniku samochodowym. Z kolei inni na dachu, a jeszcze inna grupa na tylnej klapie pojazdu. Są wśród nas także takie osoby, które wybierają platformę montowaną na haku holowniczym. Które z tym rozwiązań jest najlepsze? Naszym zdaniem niezaprzeczalnie są to platformy rowerowe.

Ile pieniędzy musimy wydać na platformę rowerową?

Platformy rowerowe tak naprawdę występują w kilku wersjach. Jest to wersja na dwa, trzy czy też na cztery rowery. Oczywiście im platforma jest większa, tym większa jest jej cena. Bagażniki na hak posiadać mogą udogodnienia różnego rodzaju, za które oczywiście musimy dopłacić (bardzo szybki system montażu, antykradzieżowe zabezpieczenia, światła LED czy też samoregulacja nacisku na kuli). Najtańsze rowerowe platformy jest kosztem kilkuset złotych. Z kolei cena platform rowerowych najdroższych to koszt między trzy a cztery tysiące złotych.

Nie da się oczywiście użytkować platformy bez haka holowniczego zamontowane w pojeździe. Koszt zakupu haku podstawowego (wraz z montażem) oraz także platformy jest niesamowicie zbliżony do naprawdę dobrego dachowego bagażnika. Montaż haka oraz także jego rejestracja to tak naprawdę procedura, która nam nie zabierze zbyt wiele czasu. Wszystko się z reguły zamyka dosłownie w jednym dniu. Za jakościowo naprawdę dobrą platformę nie musimy wcale wydawać całego majątku. Funkcjonalne, solidne oraz platformy mało awaryjne dla trzech rowerów można już kupić za mniej więcej osiemset czy też tysiąc złotych.