21 maja 2024

Jaki jest koszt wynajęcia lawety?

1 min read

Aktualnie laweta w takich dużych miastach jak Katowice kosztuje o wiele więcej niż w mniejszych miasteczkach. Od czego jest zależny koszt wypożyczenia takowego pojazdu? Na pewno wpływ na cenę ma ładowność lawet, wyposażenie lawety, jak i także usług dodatkowe.

Laweta Katowice 24h to bardzo szeroka oferta. Ceny są przeróżne. Cena lawet jest zależna przede wszystkim od jej wymiarów, masy całkowitej dopuszczalnej oraz także na jaki okres jest wypożyczana. Poza tym wpływ na nią ma sam region Polski. Tak jak już zostało wspomniane w samym wstępie, inne ceny obowiązywać mogą w większych miastach, a całkiem inne w miejscowościach mniejszych.

Na cenę lawet ma wypływ jej ładowność oraz długość. Za lawetę pięciometrową o ładowności powyżej dwóch ton zapłacić trzeba około 200 złotych za dobę. Jeśli ładowność tegoż pojazdu wzrasta, także wzrasta automatycznie jej cena. W przypadku mniejszych lawet, które są przeznaczone do transportu małych oraz osobowych samochodów, koszt lawety jest na pewno niższy. Wówczas jest to około stu złotych za dobę.