21 maja 2024

Jak wprowadzić w życie nawyk segregacji śmieci?

1 min read

pixabay.com/manfredrichter

To miłe uczucie wiedzieć, że pomagasz środowisku poprzez recykling, ale większość ludzi nie robi tego, ponieważ może to być trochę kłopotliwe. Najpierw musisz znaleźć i wymyć wszystkie pojemniki, przesiać wszystkie śmieci, posortować wszystko do różnych pojemników, a następnie przynieść je wszystkie do miejsca, w którym się udają – może to być więcej kłopotów niż jest warte, zwłaszcza jeśli nie masz samochodu lub mieszkasz w budynku mieszkalnym.

Ale jest łatwiejszy sposób! Jeśli wyrobisz sobie nawyk wrzucania wszystkiego do przezroczystych worków na śmieci i przechowywania ich w jednym miejscu do dnia odbioru, już nigdy nie będziesz musiał się martwić, że zapomnisz o wyjęciu recyklingu lub sortowaniu śmieci. Jest to szybsze, łatwiejsze i sprawia, że jest o wiele bardziej prawdopodobne, że faktycznie będziesz regularnie oddawać odpady do recyklingu.

Postaw przezroczystą plastikową torbę obok każdego kosza na śmieci w swoim domu. Kiedy z czymś skończysz, zamiast wyrzucać to bezpośrednio, wrzuć to najpierw do worka. W ten sposób wszystkie Twoje śmieci będą znajdowały się w jednym miejscu, co ułatwi ich odnalezienie, gdy będziesz je później wyrzucać.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie rockethome.pl