14 kwietnia 2024

Jak samemu odmalować ściany w domu?

1 min read

pixabay.com/stux

Malowanie to świetny sposób na odświeżenie pokoju, zmianę kolorystyki domu lub nadanie mu zupełnie nowego wyglądu. Jest to również naprawdę łatwy i szybki projekt, który poprawi każdy dom. Więc, jak zacząć?

 

Aby samodzielnie pomalować ściany, upewnij się, że masz wszystkie potrzebne urządzenia i materiały. Będziesz musiał również wiedzieć, ile farby potrzebujesz do pracy. Należy wiedzieć, że każdy pokój jest inny w wielkości, ale jako zasada kciuka trzeba będzie około jednego galonu farby na każde 400 stóp kwadratowych powierzchni ściany. Oznacza to, że jeśli chcesz przemalować całą kuchnię (około 200 stóp kwadratowych), dwie warstwy farby, trzeba będzie dwa galony farby. Jeśli chcesz przemalować tylko ściany (bez stolarki, drzwi lub sufitów), to trzeba będzie 1/2 galon farby na 400 stóp kwadratowych.

 

Aby upewnić się, że ściany są odpowiednio przygotowane przed malowaniem ich, użyj szlifierki do suchej zabudowy, aby usunąć wszelkie stare tekstury lub farby ze ścian i szlifować w dół wszelkie niedoskonałości. Pokryć wszystkie meble z tworzywa sztucznego arkusza i taśmy z tworzywa sztucznego w dół w każdym rogu, więc nie porusza się podczas pracy na pokoju.

Więcej porad znajdziesz również na stronie roomstour.pl