18 lipca 2024

Jak skutecznie sprzątać taras?

1 min read

pixabay.com/cocoparisienne

Sprzątanie tarasu może być dużym bólem – trudno dotrzeć do wszystkich zakamarków i bardzo łatwo jest się przytłoczyć wszystkimi rzeczami, które trzeba zrobić. Na szczęście istnieją rozwiązania, z których możesz skorzystać, aby uczynić tę pracę bardziej wykonalną.

Jeśli masz podłogi z twardego drewna lub deski, unikaj używania środków chemicznych, które mogłyby je zabarwić. Jeśli zdecydujesz się na użycie środków chemicznych, przetestuj je najpierw na małej części podłogi, na wypadek gdyby spowodowały przebarwienia.

Aby pozbyć się uporczywych plam, spróbuj użyć roztworu jednej części octu i dwóch części wody. W przypadku rozlanych płynów lub plam, które nie wyjdą po prostu wytarciu, użyj mieszanki białego octu i ciepłej wody.

Do czyszczenia powierzchni takich jak płytki, cegła lub beton można rozważyć wynajęcie profesjonalistów, którzy są doświadczeni z tego typu powierzchni. Mają lepsze narzędzia niż większość ludzi ma pod ręką w domu, jak myjki i myjki parowe, które mogą dostać pracę w krótkim czasie na wszystkich.

Jeśli na tarasie znajduje się jakakolwiek zieleń (drzewa, krzewy, kwiaty), warto skupić się na utrzymaniu porządku w tych miejscach.

Więcej porad znajdziesz na stronie gardenyard.pl