21 maja 2024

Na jaki makijaż postawić latem?

1 min read

pixabay.com/lubovlisitsa

Kiedy na zewnątrz jest gorąco, czasami ostatnią rzeczą, na jaką mamy ochotę, jest dodanie kolejnych warstw na twarz. Makijaż może być jednak dobrym sposobem na to, by wyglądać elegancko i spójnie, nawet gdy temperatury są bardzo wysokie. Sztuką jest wiedzieć, jak go nakładać, aby nie czuć się gorącą i spoconą, gdy dotrzesz do miejsca, do którego zmierzasz.

Minęły już czasy ciężkiego podkładu, który może sprawić, że do południa Twoja twarz będzie się czuła jak w saunie. Teraz chodzi o formuły typu liquid-to-powder, które zapewniają lekkie pokrycie i sprawiają, że skóra nie czuje się jak uwięziona w gorącej, lepkiej warstwie produktu.

Letni makijaż zaczyna się od wybrania odpowiednich produktów na początek. Oznacza to pozbycie się wszystkiego, co jest zbyt ciężkie lub tłuste, chyba że planujesz zostać w domu przez cały dzień. Dotyczy to nie tylko podkładów i korektorów, ale także tuszu do rzęs i eyelinera – oba te produkty mogą mieć tendencję do rozmazywania się w upale i zalegania pod oczami. W zamian możesz użyć błyszczyka i rozświetlacza, które idealnie rozpromienią twoją twarz. 

Więcej urodowych porad znajdziesz na stronie fashionspy.pl