14 kwietnia 2024

Pielęgnacja skóry niemowlaka- o czym pamiętać?

1 min read

pixabay.com/kelin

Produkty do pielęgnacji skóry dla niemowląt nie są czymś nowym, ale w dzisiejszych czasach zyskują coraz większą popularność. Istnieje wiele produktów, które twierdzą, że są hipoalergiczne i mogą być używane przez dziecko zaraz po urodzeniu. Jednak wiele produktów, na które można się natknąć, nie daje żadnej pewności co do składników i ich wpływu na wrażliwą skórę dziecka. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed zakupem produktu dla dziecka:

1) Produkt musi być hipoalergiczny: Hipoalergiczny oznacza, że nie spowoduje żadnego rodzaju alergii lub reakcji ze skórą dziecka. Możesz sprawdzić inne opinie na temat różnych produktów online, aby zobaczyć, czy produkt jest hipoalergiczny, czy nie.

2) Produkt musi mieć naturalne składniki: Nie wszystkie olejki eteryczne i inne składniki stosowane w tworzeniu produktów do pielęgnacji skóry dla niemowląt zostały zatwierdzone przez lekarzy jako bezpieczne do stosowania u niemowląt. Jako takie, ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie składniki stosowane w tworzeniu tych produktów składają się tylko z naturalnych elementów, które pomogą w utrzymaniu zdrowej i miękkiej skóry dziecka.

3) Nie używaj niczego bez konsultacji z lekarzem: Wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem przed użyciem jakiegokolwiek produktu na skórze dziecka.

 

Więcej porad znajdziesz również na stronie momstyle.pl