21 maja 2024

Gdzie kupić części do quada?

2 min read

Zakup quada nie jest w dzisiejszych czasach żadnym problemem. Można wybierać spośród wielu quadów używanych i nowych. Niekiedy to dość duży wydatek. Nowe quady o sporej pojemności silnika i dużej mocy, potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Używane oczywiście są dużo tańsze, nie zawsze zaś gorsze. Tak jak w każdym pojeździe, i w quadzie może pojawić się konieczność wymiany uszkodzonych części.

Gdzie kupić części do quada?

Quady nie są tak popularne jak samochody, dlatego dostęp do części do nich też jest bardziej skomplikowany. Nie można po prostu pójść do sklepu motoryzacyjnego i kupić potrzebne części. W sklepach motoryzacyjnych większości z nich prostu nie ma. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest Internet. Tam części do quadów jest dużo więcej. Na uwagę zasługują też quad części używane. Pochodzą najczęściej z quadów bez prawa rejestracji, kupowanych po prostu na części. Quad części używane pochodzić mogą też z rozbitych pojazdów. Nie wszystkie opłaca się naprawiać, sprzedaż dobrych części jest dla właściciela rozbitego quada szansą na odzyskanie choć części pieniędzy, które wydał na zakup pojazdu.

Przez Internet warto kupować od przedsiębiorców

Zakup przez Internet ma duży plus. Można w ciągu 14 dni zrezygnować z zakupu i to bez podania przyczyny, oraz otrzymać pełny zwrot gotówki. Ten przepis obowiązuje tylko w przypadku zakupów od legalnie zarejestrowanej firmy. Nie obowiązuje w przypadku zakupu od osoby prywatnej. Kupując przez Internet części do quada, warto stawiać na zakupy od przedsiębiorców. Jeśli dana używana część do quada okaże się nie taka jak potrzeba, lub po prostu stan części będzie gorszy od opisywanego w ogłoszeniu, będzie można ją odesłać i odzyskać pieniądze.