15 czerwca 2024

Depilacja laserowa- co warto wiedzieć?

1 min read

pixabay.com/Alterfines

Laserowe usuwanie włosów to procedura, która wykorzystuje światło laserowe do usuwania włosów z ciała. Wykonuje się ją w wielu sesjach, z których każda usuwa określoną ilość włosów, a każda sesja trwa zazwyczaj około godziny. Jest to zazwyczaj bardzo szybki proces, z niewielkim lub żadnym bólem. Podczas zabiegu odczuwalne jest lekkie mrowienie skóry w miejscu zastosowania lasera. Po zabiegu, w zależności od leczonego obszaru, mogą pojawić się drobne strupki, które utrzymują się przez kilka dni, zanim zejdą same.

 

Istnieją dwa różne rodzaje laserów używanych do tej procedury: Aleksandrytowy i Nd:YAG. Każdy z nich ma swój własny sposób działania i najlepsze wyniki, gdy jest stosowany na różnych rodzajach włosów. Pierwszy typ celuje w ciemne pigmenty znajdujące się zarówno w kolorowych jak i czarnych włosach. Drugi typ celuje w melaninę w korzeniach włosów.

 

Aby uzyskać lepsze wyniki depilacji laserowej, ważne jest, aby utrzymać skórę złuszczoną i nawilżoną. Oznacza to, że należy często brać prysznic i golić się bezpośrednio przed wizytą (w przeciwieństwie do golenia w domu pomiędzy wizytami). Należy również stosować krem z alfa-hydroksykwasami do złuszczania naskórka oraz balsam nawilżający do skóry.

Więcej informacji przeczytasz również na stronie joysy.pl