14 kwietnia 2024

Kostki logiczne 7×7

2 min read

Każdy z nas jako dziecko poznał kostkę Rubika. Jednak dla wielu osób szybko stała się zbyt prostą zabawką i została porzucona. Teraz pora na jej wielki powrót, ale w nieco bardziej skomplikowanej wersji, czyli 7×7. Sprawdźmy, dlaczego warto po nią sięgnąć.

 

Kostka 7×7 dla najwytrwalszych

Układanie kostki Rubika to sztuka dla osób, które lubią cierpliwe rozwiązywanie łamigłówek. Wie o tym każdy, kto w dzieciństwie próbował swoich sił w walce z jej małą, podstawową wersją. Kiedy jednak dojdziemy do wprawy, klasyczna kostka to po prostu za mało. Wówczas warto sięgnąć po jej bardziej rozbudowaną wersję.

Kostka 7×7 jest bardzo wciągającą i jednocześnie wymagającą wersją tej klasycznej rozrywki umysłowej. Będzie znacznie dłuższa do ułożenia, jednak wytrwałość popłaca. Dzięki niej można poczuć prawdziwą satysfakcję, widząc gotową kostkę!

 

Rozwój umysłowy

Po kostki logiczne takie jak zaprezentowane pod adresem https://speedcube.pl/33-7x7x7-i-wieksze warto sięgnąć między innymi ze względu na to, jak bardzo pomagają w rozbudowie zdolności umysłowych. Zostały wymyślone po to, aby rozwijały logiczne myślenie, umiejętność planowania i dostrzegania kolejnych kroków, które są niezbędne do zwycięstwa.

Takie zadania umysłowe to z jednej strony rozrywka, z drugiej nauka. Dają możliwość usprawnienia i przyspieszenia działania mózgu, rozbudowują połączenia neuronalne i sprawiają, że z każdym dniem jesteśmy coraz bardziej spostrzegawczy. Nie są też tylko dla dzieci czy ludzi młodych – sprawność umysłową i koncentrację pomagają bowiem rozwinąć każdemu. Mogą nawet przyczynić się do opóźnienia procesu starzenia mózgu i jego lepszej kondycji nawet w podeszłym wieku.

More Stories