1 marca 2024

Jak zaaranżować balkon?

2 min read

pixabay.com/wal_172619

Niektóre balkony są tak małe, że ledwo można na nich zmieścić jedną osobę, nie mówiąc już o kilku krzesłach i stole. Dlatego tak ważne jest dokładne zaplanowanie układu balkonu, aby można było cieszyć się nim tak samo, jak każdym innym pomieszczeniem w domu.

Skup się na roślinach. Rośliny są doskonałym sposobem na dodanie koloru i różnorodności do Twojej przestrzeni, ponieważ są to żywe istoty, które wymagają utrzymania, wraz z wodą i światłem słonecznym. Ale jeśli nie masz zbyt wiele miejsca na te rzeczy, pamiętaj, że istnieją mniejsze rośliny, które wymagają mniej uwagi i nie zajmują dużo miejsca. Jeśli martwisz się o wystarczającą ilość światła dla nich, spróbuj umieścić światła wokół roślin zamiast świetlówek wiszących nad stołem – nie będą one tak dotkliwe dla Twoich oczu lub wzrostu roślin.

Przeorganizuj meble, aby pomieścić nowe rośliny. Jeśli masz już duży stół lub stojak na rośliny, wykorzystaj go ponownie, przenosząc na balkon, abyś mógł postawić na nim lub obok niego swoje doniczki. Jeśli masz już mały stolik lub stojącą doniczkę, znajdź większą, aby przenieść ją na balkon i użyj mniejszej wewnątrz, gdzie ma lepszą opiekę i więcej miejsca. Pamiętaj, że przy wyborze mebli na balkon kluczowa jest jakość.

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie dobredomowe.pl