14 kwietnia 2024

Jak dbać o kręcone włosy?

2 min read

pixabay.com/AjayGoel

Kręcone włosy mogą być kłopotliwe w stylizacji, dlatego ważne jest, by dowiedzieć się, jak z nimi pracować. Pierwszym krokiem jest zaakceptowanie faktu, że nie możesz zmienić wzoru skrętu swoich włosów – możesz jedynie kontrolować, jak zachowują się Twoje loki i jak wyglądają z dnia na dzień. Następnym krokiem jest nauczenie się, jak traktować swoje loki i znaleźć to, co działa dla Ciebie.

Na początek, zainwestuj w dobry szampon i odżywkę, które są przeznaczone do włosów kręconych. Twoje loki będą znacznie łatwiejsze do opanowania, jeśli będą nawilżone, więc upewnij się, że nie myjesz ich nadmiernie! Nie używaj też zbyt wiele produktu na włosy; im mniej go będzie, tym lepiej będą się zachowywały Twoje loki, czyli będą bardziej sprężyste i zdefiniowane.

Jeżeli chcesz poskromić puszenie się włosów, spróbuj nałożyć odrobinę produktu na dłonie i przeciągnąć nim po włosach, gdy są jeszcze mokre (nie pocieraj ani nie szarp za loki). Następnie, nałóż trochę więcej produktu na dłonie i przesuwaj je wzdłuż każdego pasma, gdy włosy będą schły. Pomoże to utrzymać loki na dystans, a także zapewni im nawilżenie, dzięki czemu będą wyglądały zdrowiej.Jeśli chcesz mieć luźniejsze loki, użyj dyfuzora na suszarce do włosów.

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie wyjatkowystyl.pl