21 maja 2024

Domowe sposoby na czyste okna

1 min read

pixabay.com/cocoparisienne

Mycie okien może być prawdziwym kłopotem – jest czasochłonne, często wymaga użycia toksycznych środków chemicznych i zawsze wydaje się powodować smugi. Bez względu na to, jak bardzo starasz się to zrobić dobrze, prawdopodobnie skończysz z nieestetycznymi smugami i zaciekami na szybach. Wystarczy, że będziesz chciał się poddać. Ale nie rób tego! Istnieje wiele bezpiecznych, opłacalnych alternatyw, które pomogą Ci oczyścić okna bez narażania się na niebezpieczeństwo lub sprawiania, że twoje okna wyglądają jak po przejściu tornada.

Wystarczy ocet i woda: Pierwszą rzeczą, po którą powinieneś sięgnąć, jest zwykły stary biały ocet i woda. Spryskaj mieszaniną swoje okno i użyj gazety, aby wytrzeć wszelkie uporczywe plamy.

 Użyj gazety: Zamiast ręczników papierowych lub innych jednorazowych szmatek, użyj starych gazet (a jeszcze lepiej starych magazynów) do czyszczenia okien. Tusz w gazecie pomaga pracować z dala od wszelkich zanieczyszczeń na powierzchni okna, a także dbać o wszelkie smugi lub zacieki pozostawione przez inne metody czyszczenia.

Wypróbuj to domowe rozwiązanie: Wymieszaj jedną część białego octu z dwiema częściami gorącej wody – im gorętsza, tym lepsza – i użyj szmatki.

Więcej porad znajdziesz na stronie jakspokojnie.pl