14 kwietnia 2024

Krzem z borem: jaki ma wpływ na ludzki organizm?

2 min read

Krzem to pierwiastek, który znajduje się w skorupie ziemskiej. Krzem wchodzi w skład wielu ważnych cząsteczek biologicznych. Krzem wspomaga podział i wzrost komórek oraz wspomaga trawienie, ułatwiając trawienie pokarmu. Dlaczego warto go zastosować?

Krzem jest używany od wieków jako suplement diety w celu zwiększenia wytrzymałości kości, pobudzenia wzrostu włosów i zapobiegania starzeniu się skóry. Krzem może być również stosowany w przypadku rekonwalescencji pacjentów przykutych do łóżka z powodu choroby lub urazu.

Pozytywny wpływ, jaki krzem może mieć na skórę, włosy i paznokcie, jest wyraźnym dowodem na to, że należy stosować krzem z borem, aby uniknąć negatywnych następstw chorób. Zapewnia nawilżenie, uzupełnia niedobory, stymuluje syntezę składników odżywczych i wspomaga lepsze krążenie krwi.

Krzem z borem działa na organizm mimetycznie; reguluje i kontroluje poziom hormonów steroidowych oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek. Ma również właściwości bakteriobójcze, co oznacza, że zabija bakterie wywołujące pryszcze i trądzik.

Krzem z borem to rodzaj materiału, który stosuje się w kosmetyce. Ma głównie na celu zapobieganie zmarszczkom i ich redukcję.

Połączenie krzemu i boru sprawia, że jest dobry do zwalczania zmarszczek i zabijania bakterii. Połączone razem krzem i bor mają działanie przeciwbakteryjne na żywe komórki. Krzem z borem jest również silnym środkiem przeciwko komórkom nowotworowym, które mogą przyczyniać się do różnych chorób, takich jak rak, choroba Alzheimera czy choroby serca.