14 kwietnia 2024

Kiedy okna PCV będą dobrym wyborem?

2 min read

Jeżeli przygotowujesz się do zmiany okien w domu czy planujesz ich montaż w nowo powstającym domu, na pewno zastanawiasz się, z którego produktu winna być stworzona stolarka. Dwa dobre wyjścia to okna aluminiowe i PVC-aluminiowe. Czym się różnią oraz jakie dobrać? Oto najistotniejsze dane. Na rynku odnajdziesz duży dobór okien zrobionych z rozmaitego typu produktów. Najpopularniejszymi są okna PCV Wrocław, jakie łączą doskonałą wartość z dobrymi parametrami technologicznymi.

Okna plastikowe (okna PCV)

Okna plastikowe, więc odmiennie tak nazywane okna PCV Wrocław, są najpowszechniejszym doborem pośród Polaków. Ich dużym atutem jest niewielka wartość oraz duża odporność. Jakie jeszcze mają właściwości? Prócz standardowego czyszczenia nie potrzebują żadnych szczególnych stałych zabiegów pielęgnacyjnych. Wykazują również niezwykle doskonałą hermetyczność, osłonę cieplną i dźwiękową. Niemniej natomiast są także wady okien plastikowych.

Innowacyjne okna PCV szybko zyskały wielką sławę

Wszystko za rzeczą dobrej wartości i braku potrzeby konserwacji. Plastik przejawia wysoką wytrzymałość na działanie wilgotności i zmiennych temperatur. Dzięki temu konstrukcja okienna nie musi być konserwowana poprzez około 40 lat od nabytku. Jest to niezwykle odpowiedni efekt, jaki podnosi komfort wykorzystywania. Wielkim plusem okazuje się także nadmieniona wcześniej wartość. Owa może być chociaż o kilkanaście procent mniejsza w zestawieniu z wydatkami okien drewnianych o odpowiednich parametrach termoizolacyjnych.