1 marca 2024

Jak budować wizerunek dobrego szefa?

1 min read

pixabay.com/089photoshootings

Jak można stworzyć wizerunek szefa, który jest szanowany przez swoich pracowników, ale także ma z nimi świetne relacje zawodowe? Przede wszystkim poprzez bycie stanowczym i sprawiedliwym. Ludzie chcą pracować dla kogoś, kogo mogą szanować. Ale chcą też być traktowani jak ludzie, a nie tylko trybiki w maszynie. Dlatego ważne jest, aby dawać przykład i dawać pracownikom swobodę, której potrzebują, aby dobrze wykonywać swoją pracę.

Aby naprawdę ugruntować autorytet swojej pozycji w firmie, należy upewnić się, że wszyscy zgadzają się z kierunkiem rozwoju firmy. Nie powinieneś przez cały dzień stosować mikrozarządzania, ale powinieneś dać jasno do zrozumienia, że istnieją pewne granice, których nie należy przekraczać i że zawsze jesteś dostępny, aby omówić wszelkie obawy lub problemy z każdym członkiem zespołu.

Ponadto, jako lider, który stara się pielęgnować wizerunek kogoś, kto jest szanowany przez swoich pracowników, powinieneś unikać niepotrzebnych zwolnień i degradacji, jeśli to w ogóle możliwe. To pokazuje słabe umiejętności przywódcze, jeśli ciągle zwalniasz ludzi, gdy nie ma ku temu dobrego powodu (zwłaszcza jeśli jest to ktoś, kto rzuca ci wyzwanie lub kwestionuje twój autorytet). Zamiast tego daj tym osobom szansę na poprawienie swojego zachowania lub poprawę wyników.

Więcej informacji znajdziesz na stronie teamowi.pl