14 kwietnia 2024

Czy do laptopa potrzebna jest mysz komputerowa?

1 min read

pixabay.com/652234

Myszka do laptopa to z pewnością jedno z najbardziej przydatnych akcesoriów, które można mieć przy sobie podczas korzystania z laptopa. Jest jednak wiele osób, które nie posiadają myszy i doskonale radzą sobie z używaniem laptopa bez niej.

Laptopy są zaprojektowane tak, aby były niezwykle przenośne i lekkie, a także łatwe do wykorzystania w podróży. W związku z tym zostały stworzone z panelami dotykowymi, które mogą działać tak samo jak tradycyjna mysz. Jeśli więc nie musisz często korzystać z laptopa w podróży lub jeśli masz już tablet lub smartfon, który może być używany do dodatkowego wprowadzania danych, mysz może nie być konieczna.

Innym kryterium do rozważenia jest rodzaj oprogramowania, które planujesz używać podczas pracy na laptopie. Jeśli planujesz korzystać tylko z otwartych aplikacji biurowych, wtedy użycie myszy może nie być w ogóle konieczne. Programy biurowe firmy Microsoft, które obejmują programy takie jak Word i Excel, wymagają jednak użycia myszy w celu prawidłowego funkcjonowania. Programy te będą automatycznie współpracować z touchpadem, ale nie zawsze może to być wygodne lub komfortowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie techjoy.pl