1 marca 2024

Co zabrać ze sobą na survival?

1 min read

pixabay.com/happysurvival

Wyprawa survivalowa to prawdziwa bestia. To wędrówka przez nieznane terytorium, co oznacza, że nie możesz polegać tylko na tym, co znasz lub co jest wygodne – musisz być przygotowany na wszystko. To powiedziawszy, nie jest niemożliwe, aby zaplanować z wyprzedzeniem i zabrać ze sobą odpowiednie rzeczy.

Jeśli planujesz własną wyprawę survivalową, jest kilka rzeczy, które powinny być na szczycie twojej listy pakowania:

-Pożywienie. W zależności od tego, jak długo będziesz tam przebywać, spakuj wystarczającą ilość jedzenia dla siebie i kogokolwiek innego. Szukaj produktów, które można jeść na surowo (np. batoniki granolowe) lub po ugotowaniu (np. mieszanki warzyw i owoców), a także takich, które na pewno starczą na długo (np. MRE).

-Woda. Spakuj dużo wody, zwłaszcza jeśli wychodzisz w cieplejszych miesiącach, kiedy pragnienie może pojawić się szybko. Tabletki do oczyszczania wody są świetnym rozwiązaniem dla czystej wody pitnej, jeśli po drodze znajdziesz jakieś naturalne źródła.

-Odzież. Jest to coś więcej niż tylko wybieranie stroju dla siebie przed wyjazdem! Musisz upewnić się, że każdy ma wystarczająco dużo ubrań i skarpet, aby regularnie się w nich przebierać. Musisz upewnić się, że wszystkie ubrania są odpowiednie do pogody.

Więcej wskazówek znajdziesz również na stronie techmove.pl